חתימה דיגיטלית

חתימה דיגיטאלית | סריקת ארכיון מסמכים | סורקים | OCR

חתימה דיגיטלית

ארגונים משקיעים סכומים ומשאבים ניכרים כל שנה במחשוב ובייעול התהליכים הארגוניים. כתוצאה מכך, מסמכים אלקטרוניים מופיעים יותר ויותר בכל תהליך ארגוני, החל מארגונים בתחום התעשייתי, ההנדסי דרך ארגונים ממשלתיים ועד חברות היי-טק. למרות זאת, מסמכי נייר עדיין מודפסים כאשר יש צורך לאשרר תהליכים, ובכך מנציחים את הצורך בניתוב מסמכי נייר. מעבר לתקורות הגבוהות הנובעות מהחזרתו של הנייר לתהליכי העבודה ישנן עוד עלויות הנובעות מהאטת התהליכים ואי יכולת למקסום ההשקעה במחשוב התהליכים ההארגוניים.

חתימות דיגיטליות מאפשרת להפוך תהליך מבוסס נייר שהינו יקר ואיטי לתהליך מהיר ויעיל שכולו אלקטרוני. חתימה דיגיטלית הינה חתימה בת-אכיפה מבחינה משפטית ומייתרת את הצורך בהדפסת מסמכים לצורכי חתימה ואישור.

היכולת לעבוד בצורה מקוונת מלאה בזכות חתימות דיגיטליות, חוסכת בעלויות וזמן לעומת תהליכים מבוססי נייר. מעבר לחיסכון כספי ניכר, חשיבותם של חתימות דיגיטליות עולה כאשר הרגולטור קובע שיש צורך בחתימה אלקטרונית על תהליכי אשרור או כאשר ארגונים צריכים להעביר מסמכים וחתימות בין משרדים, שותפים או לקוחות.

בזכות יכולת שילוב חתימות דיגיטליות במערכות ארגוניות, ניתן לבצע את תהליכי האישור באופן מלא כחלק אינטגרלי ממערכות הארגון.

בישראל אומץ חוק חתימה אלקטרונית בשנת 2001. בדומה לגישת המחוקק באיחוד הארופי, הוגדרו חתימה אלקטרונית, חתימה אלקטרונית מאובטחת (חתימה דיגיטלית), אשר לה קבילות מלאה בבית משפט וחתימה דיגיטלית מאושרת הנדרשת במקרים מיוחדים בלבד.

חתימה דיגיטלית מאופיינת בכך שהיא עונה על כל הדרישות הבאות:

החתימה מזהה את החותם

החתימה ייחודית לחותם

לחותם שליטה בלעדית על חתימתו

שינוי במסמך החתום יגרום לאי תקפותה של החתימה

אודות ComSign® for Office Light – פתרון חתימה דיגיטלית מאושרת

הגורם המאשר המוביל בישראל

קומסיין הינה הגורם המאשר המוביל בישראל המנפיק חתימה אלקטרונית מאובטחת ומאושרת לאזרחי המדינה ולבעלי זכות חתימה במאות אלפי ארגונים ועסקים בישראל. החברה מאושרת ע”י משרד המשפטים לשמש כגורם מאשר ע”פ החוק.

בעלת ותק רב

מאז הקמתה הנפיקה Comsign למעלה ממאה אלף חתימות ללקוחות המשתמשים מידי יום בחתימה האלקטרונית: רופאים, עו”ד, יועצי מס, רואי חשבון, מנהלי חשבונות, בעלי חברות ועצמאים, עובדי מדינה, בעלי עסקים, נציגי חברות ציבוריות ועוסקים גדולים וקטנים
הורד מסמכים
  • פרופיל חברת קומסיין – בעברית
  • קומסיין ברושור למערכת חיתום לאנטרפרייז
  • קומסיין ברושור לחתימה על מסמכים ישירות מהדסקטופ
  • קומסיין ברושור לארכיון דיגיטלי
  • לפתרונות חיתום נוספים לחץ – פתרון 1, פתרון 2, פתרון3
  • לסיפורי לקוח לחץ – סיפור 1, סיפור 2, סיפור 3

אודות CoSign® for Office Light – פתרון חתימה דיגיטלית מאובטחת

מספר רב של תוכנות

CoSign for Office Light עובד באופן מלא עם מספר רב של תוכנות וסוגי מסמכים ארגוניים ובככל זה: מסמכי וורד, אקסל, InfoPath, Adobe® PDF, AutoCAD, TIFF ועוד רבים אחרים.

פתרון חתימה דיגיטלית

CoSign for Office Light הינו פתרון חתימה דיגיטלית המבוסס על הסטנדרט היחיד למעשה שקיים בתחום (PKI – Public Key Infrastructure), ובזכות כך אינו נועל את החותמים (או את מוודאי החתימה) לפיתרון של ספק תוכנה מסויים (Vendor Lock-in). ועל כן, ניתן לוודא את תקיפותה של החתימה הדיגיטלית ע”י כל אחד, בכל מקום ובכל זמן ללא צורך בהתקנת תוכנה ייעודית / מיוחדת, אלא ע”י שימוש בתוכנות הסטנדרטיות (Microsoft Word, Adobe Reader וכו’).
CoSign for Office Light מגיע בשתי תצורות, CoSign sevice ו-CoSign Central:

CoSign Central

הינו פתרון תוכנה המתקשר עם שרת מאובטח המשמש כשרת מרכזי לחתימות דיגיטאליות ומותקן ברשת הארגונית של הלקוח. הוא קל ומהיר להתקנה ומהווה פתרון אידיאלי לארגונים בינוניים ועד גדולים.

CoSign Sevice

הינו פתרון המשלב בין שרת CoSign המותקן בחוות שרתים עם SLA מהחזקים בארץ (עבור חברת MPL) לתוכנה המותקנת על מחשב החותם. פתרון זה מוצע לארגונים בעלי מספר חותמים מועט.
יתרונות השימוש ב CoSign® for Office Light לחתימה דיגיטלית:

החזר מהיר על השקעה (ROI) – בממוצע, תקופת ה-ROI הינה 6 חודשים או פחות

העברה מלאה של התהליכים הארגוניים לעולם אלקטרוני – CoSign for Office Light משלים את השקעת הארגון במעבר למע' ניהול מסמכים ומייתר את הצורך הקיים היום בהדפסת מסמכים לצרכי חתימה

קלות שימוש – חתימה על מסמכים בלחיצת עכבר

תמיכה באפליקציות ארגוניות – הכוללות Microsoft Word, Excel, Outlook, InfoPath, PDF, TIFF, AutoCAD ועוד רבים ואחרים

מוכנות לסביבת Workflow ארגונית – אינטגרציה מתקדמת עם מע' ניהול מסמכים ו-Workflow ארגוניים

תאימות חוקית – CoSign נותן את המענה הטוב ביותר לדרישות המחוקק והרגולטור

ידידותיות לסביבה – הקטנת הצורך בשימוש בנייר עוזרת להפוך את הארגון לירוק יותר

הדגמות וסרטונים:

[pdf-embedder url=”https://www.metropolinet.co.il/wp-content/uploads/2017/09/מצגת-חתימה-דיגיטלית-חדשה-מטרופולינט.pdf” title=”מצגת חתימה דיגיטלית חדשה מטרופולינט”]

חתימות דיגטאליות בשתי דקות